Статьи

HR у мінливому світі: 7 методів високоефективного управління персоналом

HR у мінливому світі: 7 методів високоефективного управління персоналом

Світ праці змінюється. Ми працюємо набагато більше годин і відчуваємо себе розбитими, все більше і більше людей обирає фриланс і непостійні форми зайнятості.

Не основний, але прибутковий – фріланс

Куди б ми не йшли, ми зустрічаємо технології, роботів і штучний інтелект, які змінюють світ праці і змушують нас змінюватися. Джош Берсін, засновник Bersin by Deloitte, розповів, яка нова роль HR в усіх цих змінах і як приносити найбільшу користь бізнесу. HeadHunter Україна пропонує вам переклад роздумів Джоша.

Що відбувається з управлінням персоналом?

Зрозумійте мене правильно: HR намагаються не відставати. Багато у чому управління персоналом — невиграшна професія: коли справи йдуть добре, керівництво привласнює лаври собі, а коли погано, — часто звинувачує департамент управління персоналом.

Усі вважають, що сьогодні глобальним завданням HR є навчання керівників, вирішення проблем різноманітності в команді, максимально швидкий пошук і наймання талановитих людей, навчання кращих працівників, плавна адаптація новачків і переучування співробітників, конкурентоспроможна плата людям за працю, встановлення значних гарантій і компенсацій, посадових пільг, привілеїв і благ; створення приємних умов праці, що стимулюють і надихають. І крім цього, HR-служба повинна вести облік, стежити, щоб фонд оплати праці використовувався ефективно, й оберігати компанію від порушення закону і правових проблем у сотнях країн по всьому світу.

Це нелегка робота. Але вона може бути легше, якщо побачити в HR-функції два типи завдань:

Hard things (від англ. «важкі, складні проблеми») — це «операційні» питання: відбір і наймання людей, публікація вакансій, створення кар'єрних порталів, нарахування зарплати, перевірка тих, хто пройшов тренінг з комплаєнсу, стимулювання співробітників на проходження оцінювання, відхід від трудових конфліктів, проблем техніки безпеки і розірвань трудових договорів. Такі завдання, включаючи управління пільгами, наданими адміністрацією, вступ на посаду нових співробітників, управління випускниками та взаємодію між працівниками, дуже складні, але люди щоразу дуже засмучуються, якщо не досягають успіху в їх вирішенні.

Soft things (від англ. «м'які, нематеріальні проблеми») — це орієнтовані на людей комплекси завдань на роботі: забезпечити позитивне управління ефективністю, навчити нових менеджерів ефективній роботі, створити конвеєр лідерів і керівників вищої ланки, оцінювати і зміцнювати культуру і залученість, аналізувати процеси плинності і продуктивності, аналіз складних проблем, таких як незаконні запозичення, домагання, культурні відмінності, спільна робота над проектами, втілення інноваційних ідей та бренд роботодавця.

Хоча HR може бути креативним у вирішенні цих soft things, часто їх ледве виходить втиснути у доступний бюджет і терміни. У той час як hard things вирішуються насамперед.

Сьогодні дослідження показують, що soft things важливіше, ніж будь-коли. Ось чому: орієнтовані на людей дії підвищують ефективність. Дослідження американського Бюро статистики праці показують, що майже 90% вартості акцій США в даний час обумовлено інтелектуальною власністю, послугами і брендом — за всім цим стоять люди. Схоже, що незалежно від бізнесу, в якому ви працюєте, «люди — ваш продукт».

Крім того, soft things лежать в основі деяких серйозних економічних проблем. Продуктивність робочої сили не зростає. Нинішня цифрова революція насправді є найменш продуктивною революцією з усіх, які ми бачили в економічній історії США (винахід парового двигуна, електрики й оригінального комп'ютера збільшувало випуск продукції за годину роботи). Питання стоїть так: як управління персоналом може зосередитися на soft things, щоб допомогти людям робити більше на роботі?

Як виглядає ефективне управління персоналом?

Ми два роки вивчали понад 1000 організацій, майже 100 талановитих фахівців і практиків управління персоналом. Проаналізувавши безліч даних про те, як компанії оцінюють вплив HR-служб на рентабельність, зростання виручки й інші фінансові показники, я можу розповісти, у чому секрет провідних організацій.

Ефективні HR-команди сьогодні набувають абсолютно нових рис. Вони все ще добре виконують hard things, але використовують автоматизацію та оптимізацію цих обов'язкових дій. І, таким чином, можуть зосередитися на проектах, культурі, ціннісних орієнтирах, лідерстві і продуктивності — результатах від вирішення soft things, орієнтованих на людей.

Ця трансформація, яку ми називаємо «високоефективне управління персоналом», являє собою маніфест для департаменту з персоналу. Але це стосується не тільки HR. Високоефективне управління персоналом дає нам уявлення про те, як бути кращим менеджером, ефективно керувати інформаційними технологіями та іншими бізнес-функціями і зосередитися на бізнесі загалом. Ми виявили сім ключових практик, які відрізняють ці високопродуктивні компанії.

Сім ключових рекомендацій

1. Плануйте діяльність співробітників, аналізуючи і розуміючи їхнє життя на роботі

У процесі планування враховуйте, як люди працюють, приймають рішення й організовують свій день і зусилля. Використовуйте ці знання для створення конкретних інструментів управління персоналом, щоб допомогти співробітникам виконувати завдання, покращувати навички, вступати у співпрацю і відчувати себе більш залученими.

2. Використовуйте HR-технології, щоб підвищити продуктивність і поліпшити життя співробітника

HR-технології в змозі зробити набагато більше, ніж просто автоматизувати наявні практики. Високоефективні HR-організації знаходять можливості використовувати технології для підвищення продуктивності, поліпшення зворотного зв'язку та злагодженої роботи команд всієї компанії.

3. Очольте рух до цифровізації

Поки багато компаній намагаються зрозуміти, що означає цифрова революція для їхнього бізнесу, у HR є унікальна можливість вести за собою, а не плентатися у хвості. Організаційна структура, системи винагороди і пільг — усе під юрисдикцією HR — є критичними для бізнесу у досягненні цифрового майбутнього.

4. Розумійте і підтримуйте гнучкі і командно-орієнтовані організаційні моделі

Традиційні ієрархії більше не описують процеси, що реально відбуваються. Високоефективні організації пропонують спільні рішення, щоб допомогти командам, що постійно змінюються, з такими проблемами, як управління цілями, управління ефективністю, коучинг, контроль і розвиток.

5. Працюйте з керівництвом, щоб сформувати культуру довіри, єдності, єдиних цілей і прозорості

Високоефективні HR-департаменти не просто зосереджені на дотриманні вимог і контролі — hard things. Зосередивши увагу на культурі, у високопродуктивних HR-команд є величезна кількість можливостей для вирішення soft things.

6. Плануйте діяльність управління персоналом, щоб працювати як мережа команд, ламаючи роз'єднаність між HR та іншими департаментами

Хоча спеціалізація у таких питаннях, як рекрутинг, навчання, компенсація та інші ключові функції, важлива, майже всі проблеми сьогодні є мультидисциплінарними. Високоефективні HR-команди працюють як гнучкі консалтингові групи, об'єднуючи всі сили, коли виникає проблема.

7. Духовно відроджуйте, професіоналізуйтеся і постійно вдосконалюйте своїх фахівців з персоналу

HR-департамент не повинен бути місцем, куди «викидають» людей, які не можуть бути задіяні в інших підрозділах бізнесу. Вимагайте той же рівень зростання та інновацій, що і в інших бізнес-підрозділах, і надайте своїм людям безліч можливостей для стажувань, зовнішнього навчання, досліджень і відвідувань компаній-партнерів.

У мінливому світі питання управління персоналом мають більше значення, ніж будь-коли.

Приклади HR-команд, що постійно рухаються вперед і досягаютт результатів, надихають і варті вивчення. Вони демонструють те, що я спостерігаю протягом усієї моєї кар'єри: компанії, які розвиваються і зосереджені на досягненні семи загальних результатів ефективних HR-організацій, — це просто кращі компанії загалом. Вони, як правило, більш прибуткові, ростуть швидше і мають вищий рівень залученості співробітників.

Сьогоднішній новий світ праці вимагає лідерства, творчості і захопленості від HR-департаментів. Дні команд, які хочуть «просто працювати», полічені: вам надали можливість вести за собою. Високоефективні HR-менеджери повинні очолити боротьбу за те, щоб зробити робочий процес продуктивним, привабливим і корисним. Лідери бізнесу будуть у захваті. Я знаю, що фахівці з персоналу справляються з цим завданням, і я сподіваюся, це дослідження подарує натхнення та ідеї, які допоможуть переосмислити роботу у вашій власній організації.

Вакансии дня

Комментарии